100% je málo. Dajte zo seba 110%.

100% je málo. Dajte zo seba 110%.

Hmm na túto tému som sa celkom tešil, keď som si značil AHA momenty 2016 🙂 Je to preto, lebo to bola feeeest veľká skúsenosť. Ja som košičan a tu panuje také možno smiešne ale aj také slušne povedané „zvláštne“ príslove, že: ŠICKO POROBENO.

A to presne odráža angažovanosť ľudí do práce. Až extrémne často sa stretávať s tým, že mi ľudia povedia, že nerobia veľa, aby im šéf nedal viac roboty. A samozrejme potom sa sťažujú, že málo zarobia.

Choré!!!

Môj ďalší AHA moment z roku 2016 je vlastne o tom, aby ste dali ľuďom viac ako očakávajú. Obchodníci to často vedia, ale nerobia to. A tým NAOZAJ nemyslím lepšiu ponuku, či nižšiu cenu.

Na čom fungujú celý svet a bez čoho by sa človek nevedel zaobísť ? Je to vzťah. Je to láska. Je to úsmev. Dajte ľuďom to. NIKDY to nemôžete prehnať. Správajte sa k zákazníkom ako ku kamarátom a oni to ocenia.

Ja som si to tento rok riadne uvedomil. Na prevádzke, kde fungujem som spravil nový predajný rekord, väčší asi o 40% ako bol ten predošlí. Keď tam prídem, každý ma tam víta a zdraví. Popravde, nikdy som takú náklonnosť ešte necítil.

Asi preto, že to sa nikdy ani ja takto k ľuďom nesprával. Čítal som o tom, ale nerobil som to. Dokonca sa ma pýtala konateľka ako je to možné, že stále keď som tam, predám 2 až 4 viac ako ostatný zamestnanci.

Ľudia z druhej stany mesta chodia ku mne nakupovať, pričom majú tú istú prevádzku pod nosom. A keď som sa ich opýtal, že prečo, tak lebo že pri mne sa cítia dôležitý. Cítia, že mi na nich záleží.

Myslím si, že je to naozaj o tom, dať niečo viac. Dať naviac úsmev. Dať naviac dobrú náladu. Doslova ľudí nakazte dobrou náladou! 

Nehovorím to preto, aby som sa chválil. Ale preto, aby ste videli aký veľký vplyv má robiť o niečo naviac. Niečo, čo ani na prvý pohľad nevidno.

Ja tiež rád nakupujem niekde, kde sa cítim skvele. A to si myslím, že každý. Koho už len baví nakupovať v obchode, kde ste vás predavačka po pol hoďke všimne ?

Robte niečo naviac! Robte to, čo iný nerobia. Dávajte ľuďom to, čo ani nečakajú. Nieje to naozaj o veľkých veciach.  O drahých veciach…Ale o drobnostiach. O tom, že človeku možno niečo len poradíte. Porozprávate sa s ním ako priateľ.

Minule tak bola na nákup jedna pani, ktorá je stála zákazníčka a práve jej zabili psa. Stále sme tam asi 15-20 minút a rozprávali sme sa. Nepredával som jej nič. Len som počúval, čoho sú ľudia schopný…

A viete čo sa stalo po tých 20-tich minútach ? Spravila najväčší nákup dňa. Nerobil som to preto, že by som sa jej tlačil do zadku. Úprimne ma to zaujímalo. Proste toto človek nepočúva každý deň… a bolo to brutálne.

Odchádzala kľudnejšia, že to mohla niekomu povedať. Ja som sa cítil dobre, že mi niekto pomerne dzudzí povie takú súkromnú vec a verí mi. A že som mal veľký nákup, tak to bola už len čerešnička na torte…

Sledujem profil jedného slovenského chalana, ktorý žije v Amerike, je kulturista a pracuje tam ako osobný tréner (je riadne VEĽKÝ! 😀 )  a práve o tomto minule hovoril vo svojom videu. Veľmi sa mi to páčilo. Lebo si myslím, že keď spravíte niečo, čo iný nerobia, budeme mať výsledky, ktoré iný nemajú.

Ak by Vás zaujímalo, môžete si pozrieť video nižšie. Ak Vám samozrejme nevadí vychodniarsky akcent a sem-tam nadávka 🙂 No video je krátke a MAXIMÁLNE trefné. Odporúčam pozrieť!

 

Páčil sa článok ? 🙂 Ak áno, budem rád ak dole ťuknete miškou na like 😉 Ďakujem!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *