Je načase to zabaliť ?!

Je načase to zabaliť ?!

Článok, ktorý čítate pôvodne mal byť iba jeden. Ale kedže račej čítam krátke články a menej, rozhodol som sa tomu prispôsobiť. Tento článok/články budú o roku 2016. O roku, ktorý bol môj TOP rok po každej stránke.

Nebolo však všetko len ružové. To by som vám riadne klamal. Bol to perfektné rok, to bez debaty. No že som si niekedy poplakal a dokonca možno viac ako po iné roky, je tiež fakt.

Nepíšem to preto, aby to dobre znelo. Ale proste bolo to tak. Bolo to fakt skvelé obdobie. Ale zažil som sklamanie v láske, podkopávanie nôh od „kamarátov“ od ktorých by som to v živote nečakal, či pocit nadradenosti a menejcennosti v práci.

Tento článok by som ale chcel venovať, možno takému klišé, ktoré človek počúva každý deň. Je to, že po tme víde stále svetlo.

Myslím si, že každý z nás má niekedy obdobie, keď to chce zabaliť. A je jedno o akej životnej oblasti sa bavíme. Je to proste tak. Máme toho už dosť a sme nasratý na celý svet. Buchame, trieskame a len čakáme, na kom si tu zlosť vybijeme.

Mňa tento rok o vytrvalosti alebo o tom, že po tme víde svetlo naučila najviac práca predajcu. Kedže som sa tento rok viac-menej focusoval na hmotný svet a môj život sa točil okolo práce, podnikania, vzdelania, tak práve najviac som sa naučil v tejto oblasti.

Po tme proste víde slnko. Neviem či viete, ale pôsobim v špecifickom segmente ako predajca a cez deň mi prejde doslova a do písmena stovky, niekedy tisícky ľudí. Nepreháňam.

A kedže som platený od predaja, tak je samozrejme, že mojou motiváciou je predať…aj keď síce mojou hlavnou motiváciou je pomoc ľuďom a odviesť 110% službu, ale o tom sa dozviete v ďalšom článku. Takže dajme tomu, aby sa to lepšie chápalo, že moja motivácia je predať.

A teraz si predstavte, že oslovíte 300-400 ľudí a nepredáte NIČ. Pričom bežne Vám tak stačí osloviť 10-15 ľudí. Ide vás šľak trafiť. Máte zlosť a ste nálada je tak vysoko ako teplota na severnom póle 🙂

Je na tom však niečo zaujímavé. A to, že je to len šťatistika. Inač povedané: aj keď svetlo nevidíte (a vtedy sa zdá, že ani neexistuje 🙂 ), tak proste príde.

A viete čo je na tom najväčšia „sranda“ ? Že vôôôbec neviete v akom veľkom množstve svetlo príde. Bude to veľká objednávka/nákup alebo to bude 10 ľudí, ktorý nakúpia zaradom ?

Isté je však, že ak zanecháte v taký čas chladnú hlavu (aj keď sa to ťahšie robí ako píše), tak proste to svetlo víde. NIKDY neviete, prečo je to tak. Možno vás len život skúša akú veľkú vytrvalosť máte. Aký ste odhodlaný. Neviem.

Isté je však, že svetlo víde aj keď si chladnú hlavu nezanecháte, len to trvá dlhšie. Dokedy vychladnete 🙂

Stále ale svetlo víde. Stále. Nech sa zdá niečo neprekonateľné tažké. Nech je to fakt vec, ktorú si myslíte, že nedáte. Stále víde. Stále sa objaví. To je proste zákon.

A niekedy mám pocit, že čím dlhšie zatmenie trvá, tak tým je „žiara“ väčšia. Nechcem tym nabádať k tomu, že ak ste práve niekde v tej temnej sinusodide živote, aby ste tam chceli ostať čo najdlhšie. To určite nie.

No na druhej strane, ak ustojíte tmu a víde slnko môže to byť ako výstrel šípu. Vynaložíte veeeeľkú silu na natiahnutie (dlhá tma), ale keď vystrelíte, tak šíp dostreli dalekooooo (veeeeľa svetla).

Trošku možno zvláštne prirovnanie, ale je to tak. A presne preto si myslím, že po tme víde svetlo.  A to je jedna z mojich skúseností, ktorú som nabral tento rok.

Akokoľvek sa niečo môže javiť zle, zlepší sa to. Alebo je to len šanca pozerať na svet inými očami, ktorú nám život dáva. Niekedy to trvá dlhšie. Niekedy kratšie. Záleží od situácie, od okolnosti, od citovej angažovanosti. Zmena je však istá. O to sa môžme staviť 🙂

To je moja prvá významná vec, ktorú som sa tento rok naučil 🙂 A čo vy ? Čo vás naučil rok 2016? Podeľte sa o tom dole v komentároch.

Krásny deň a užívajte! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *