Láska, hodnota, zmysel života…

Stáva sa Vám, že máte pocit, že Vám život dáva málo ? Myslíte si, že si proste zaslúžite viac ale nejak to ku Vám neprichádza ? Možno je problém vo vašej hodnote…

Hodnote k sebe samému.

Môžeme to nazvať slovom sebaláska, lebo to slovo do dokonale vystihuje. Už pár krát som sa o tom zmenil na tomto blogu, ale tento krát mám pocit, že je to zase o niečo hlbšie.

Sebaláskou nemyslím arogantnosť či namyslenosť ale prijatie seba samého takého akí sme. Lebo sme dokonalý aj so všetkými našimi chybami. Ale iba ak si uvedomíme našu hodnotu, tak na tých nedokonalostiach vieme pracovať.

Dokonca sa môže stať, že veci, ktoré nám neprišli v živote neprišli „správne“, tak zrazu sú úplne v poriadku. Prečo potom si stále hovoríme aký sme strašný a čo všetko robíme zle ?

Veľmi sa mi páčil citát, ktorý som minule čítal. Znel:

Keby sa tvoj kamoš bavil s tebou, tak ako ty sám so sebou. Ako dlho by ste boli kamoši ?

Ono niektoré veci možno vyznejú zložitejšie ako naozaj sú. Ale musíme začať sami od seba. My sme jediná osoba, ktorú môžeme zmeniť. My sme tí, kde by sme mali začať.

A určite začnite so sebaláskou. Začnite si písať vďačnosti, začnite si dávať pochvaly za to čo ste doteraz nerobili. Veď si zoberte: osočovanie a ponižovanie sa Vás priviedlo tam kde ste. Začnite sa chváliť a odmeňovať a uvidíte čo sa stane.

Myslím si, že v tom momente sa Vám začnú meniť ako prvé vzťahy. Aspoň u mňa to tak bolo. Zrazu budete milší, príjemnejší a dokážete ľudí viac chváliť a odmeňovať ostatných. Či už slovne alebo fyzicky.

Viete prečo ? Lebo ste začali odmeňovať a chváliť prv samých seba. Ukázali ste sami sebe, že ste skvelý taký akí ste. A je to logické, že to takto pôjde potom ľahšie. Veď aj peniaze (darčeky) skôr dávate ak ich máte veľa ako keď ich nemáte…

Začnite sa odmeňovať už dnes. Začnite si písať denník. Začnite si čítať afirmácie. A v neposlednom rade odporúčam aj knihu Miluj svoj život od Luise Hay – dokonalá kniha.

PS: Napíšte mi dole do komentárov, či sami seba oceňujete a môžete napísať aj ako. Teším sa! 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *