Site Overlay

Stretol som sa s Bohom

Keby som si článok podobného štýlu ako je tento prečítal len pol roka dozadu, okamžite by som vypol stránku a povedal si: tento človek je riadne v…Nuž, zmenil som názor. A celkom radikálne.

Ale poviem Vám to pekne od začiatku…

Tí, ktorý ma nepoznajú si môžu prečítať môj príbeh tu. V skratke Vám poviem, že už nejaký ten týždeň sa venujem osobnému rozvoju. A ako to už často býva, ten vás zaveje aj do vôd duchovna, ezoteriky, spirituality.

A mňa osobne to celkom pohltilo. Dllllhe roky som bojoval s peniazmi, chcel som úspech kariéru – a veď to poznáte 🙂 Nakoniec sa mi to aj začalo dariť. Vo firme kde som pracoval ako predajca sa mi darilo nadpriemerne a takmer pravidelne som svietil ako tržba číslo 1 na Slovensku.

Áno, trošku sa musím pochváliť 🙂

Bol som za to vďačný. Ďakoval som stále – veď koniec-koncov som na to vytvoril aj online kurz FOCUS academy. Bolo tu ale jedna malička, naozaj úúúplne malinkatá vecička, ktorá ma ale trápila. A ktorú som vôôôbec v tom období nechápal…

Predstavte si: Prídete domov z práce, spravíte úplne bombastiskú tržbu, každý vás chváli – mali by ste sa tešiť nie ? No miesto toho som prišiel na izbu a preplakal asi hodinu, ako je to možné, že ma to nenapĺňa.

To za čím som išiel a čo som tak strašne chcel, tak v cieli som sa cítil totálne prázdny. Totálne.

O tomto vie naozaj iba málo ľudí. Téorie sú rôzne, ako by sa to dalo riešiť. Aj ja som ich mal plno 🙂 No v tom období som videl ako jedinú schodú cestu opustiť firmu.

 

ZMENA PRÁCE

Tak sa aj stalo. Z dňa na deň som dal výpoveď. Bez vyhliadky do budúcna. Nebolo to naozaj jednoduché, lebo tu prácu som miloval aj keď som sa cítil s mojich výsledkov prázdny. Zvláštna kombinácia – viem.

Čo bolo ale super, že tým, že som mal svojich klientov rád a oni u mňa radi nakupovali, tak som hneď ďalší deň dostal tri pracovné ponuky. Skratím to – jedna sa mi zapáčila a… tľapli sme si.

 

MÁM POMÄTENÚ KAMOŠKU

Všetko toto som Vám opisoval, lebo toto celé malo obrovský súvis s tým, čo sa udialo potom. Vo firme som mal 2 manažérky, ktoré chodili na prevádzku – zo začiatku ma zaúčali, neskôr sme už asi viac prekecali ako robili- ale pšššt 😀

Pointa, prečo vám to rozprávam je, že do jednej manažerky som sa (naozaj ani neviem ako) ale totálne záláskoval. Ale nedopadlo to najlepšie…

Raz keď sme ale sedeli na káve mi začala hovoriť niečo o Bohu, Ježišovi atď…no poviem vám, že som sa ju snažil počúval, ale nedalo sa. Na rovinu – v tom momente (aj keď som jej to nikdy nepovedal), mi prišla trošku pomýlená/pomätená a naozaj som mal pocit, že je totálne mimo;  ale pomyslel som si: ja ju napravím 🙂

V tom období mi už fičal kurz FOCUS academy do ktorého sa prihlásilo viac ako 1600 ľudí. Tým chcem povedať, že som si myslel, že viem niečo lepšie ako ona.

Túto tému sme už nikdy viac potom nezačali. V podstate ani veľmi nebolo kedy. Viem len, že chodila do nejakého zboru. To bolo všetko. A popravde…ani ma to veľmi nezaujímalo, resp. skoro vôbec. Téma Boh, Ježiš atď. sa mi proste vôbec ale vôbec nepáčila. Vôbec.

Veril som v niečo vyššie, no nazýval som to po svojom – Boh, Vesmím, Budha, Substancia…skúste pogoogliť, tých názvov na niečo VYŠŠIE nad nami nájdete naozaj mnoho.

 

ZA VŠETKÝM HĽADAJ ŽENU

A teraz to príde. Po odchode z firmy – aj keď si myslím, že sme sa rozišli v dobrom som udržoval vzťah iba s druhou manažérkou-  ktorá mi bola (aj je) ako sestra. Náš prvý rozhovor o Bohu dopadol tak, že sme sa už na bývalej prevádzke takmer pohádali 😀 Každý si stál sa svojim – ona verila v svoje a ja tiež.

Asi o mesiac, keď už som pracoval v novej firme mi navrhla, či nechcem prísť pozrieť do zboru. Dlho ma prehovárala, no nakoniec som sa rozhodol prísť pre 2 veci:

  1. V ezo-tero svete som zažil si myslím, že celkom dosť a povedal som si, že možno to bude zaujímavé. Možno niečo nové…
  2. Tým, že jedna aj druhá manažérka mali veľmi dobre srdcia, ktoré som z človeka naozaj dáááávno necítil, tak som chcel vedieť čo je za tým. Veľmi ma to zaujímalo.

A k tomu všetkému ma proste tak strašne niečo lákalo k „zaláskovanej manažérke“ s ktorou to už v tom čase bolo na…že až. Tak som si povedal, že to risknem.

Keď som sa konečne odhodlal, vystúpil z vlaku a prišiel do zboru, tak som tam 3 hodiny sedel zo založenými rukami. Ako zdutý pes. Keď pán, ktorý to viedol (nazýval som ho Big Boss) začal rozprávať niečo o Bohu spýtal som sa kamošky/bývalej manažérky: kedy môžem dávať otázky, nech ho trošku vyškolím ? 

Nuž poviem vám…aj teraz mi je ešte smiešno z toho 🙂

V skratke Vám poviem, že na konci sa dotyčný pán pýtal, kto by chcel prijať Ducha Svätého. Po prvé – nevedel som ani čo to je a po druhé – toto FAKT NIE! Určite NIE!!

 

REPETE

Čo mi ale prišlo zaujímavé, že aj keď som bol zfuňatý, nasratý a povedal, že už nikdy tam neprídem, tak ma tam niečo stále lákalo. A tiež ma šťvalo, že som „to“ proste nevyskúšal. Rád skúšam nové veci. Ale k tomu som sa nevedel odhodlať.

A tak ma to lákalo ďalej. Aby som to zase skrátil – na ďalšie stretko som šiel do Budapešte, kde sa organizujú takéto stretnutie vo obrovskom počte ľudí (je to najväčšie stretko v Európe). 

Asi po „absolvovaní“ 3-4 príjazdoch do zboru som si povedal, že to chcem skúsiť už aj ja. Nevedel som čo to je, ale lákalo ma to. A tým sa začala písať nová kapitola môjho života.

 

ROZPRÁVAM SA Z BOHOM

Poviem Vám to úplne na rovinu a úprimne – je mi jedno či mi tento môj zážitok veríte alebo nie, lebo ja niesom cvok a viem čo som zažil 🙂 Nechcel som byť tvrdý, ale toto bude proste na niekoho až moc – tak preto.

Ako to povedať – keď som sa rozhodol, že vyskúšam prijať Ducha Svätého do môjho života, tak okrem toho, že som mal strach a nenormálne som sa potil, tak som bol plný vzrušenia čo zažijem. 

Kedže som vyskúšal už nejakú tu zmenu stavu mysli v ezoterike, tak som čakal, že to bude niečo podobné. Čo sa ale stale a čo mi navždy zmenilo život bolo, že som začal rozprávať jazykmi.

Hovorenie jazykmi je úplne skrátene povedané jazyk, ktorým sa rozprávate s Bohom. Ani vy ani ja mu nerozumiem. Neviem to uchopiť lepšie aby ste to pochopili. Skúste googliť ak Vás to zaujíma – tiež o tom ale ešte napíšem článok.

Jedine čo vám poviem, že stav, keď sa modlíte v jazykoch, je akoby ste si dali naraz brutálne hlbokú meditáciu do toho si zahúlite a k tomu si pridajte aj holotropné dýchanie a skvelý orgazmus (sorrač, ale inač to opísať neviem). Inač povedané – kombinácia, ktorú  v „bežnom svete“ neviete dosiahnuť.

 

ČO SA ZMENILO

Toto je vec, ktorá vás určite bude zaujímať, ak ste sa dočítali až sem. Čo sa vlastne zmenilo v mojom živote ? Poviem Vám, že som „v tom“ len krátko, ale čo sa zmenilo brutálne sú tieto veci:

  1. Prestal som hrešiť. Nie nebol som anjelik a sem-tam (niekedy až častejšie ako sem-tam) mi vybehlo sprosté slovo. Teraz to takmer úúúplne vymyzlo. Nesnažil som sa o to. Zmyzlo to prirodzene.
  2. Toto je ťažké opísať, ale…necítim sa sám. Možno ste mali niekedy pocit, že ste sa cítili sami – teraz ten pocit nemám. Verte mi – nič si nenahováram, ale cítim, akoby somnou stále niekto bol.
  3. Prestal som (takmer) úplne pozerať porno. Prosím nepohoršujte sa 🙂 99,9%, ktorý ste si prečítali tento bod, tak ho pozeráte tiež. No teraz ho už pozerám fakt iba totááálne výnimočne. Skôr zo zvyku.
  4. Počuli ste o NLP (neurolingvistické programovanie myslie), Silvova metóda atď ? Predstavte si, že to nepotrebujete. Behom pol hodiny modlenia v jazykoch si zmeníte myšlienky na také, aké chcete. Ak ste sa o to doteraz ako ja snažili s knihou v rukou, tak po tomto ju už nepotrebujete…
  5. Toto je horúca novinka 🙂 – prvý krát (len pár dní dozadu) som počul už aj hlas Boha ako ku mne hovoril. Je to ako keby to bola intuícia, ale toto je trošku iné. Jasnejšie, zretelnejšie. Zvlášne. 

Ja osobne nemá ešte nejak veľa zážitkov. Ale čítal som, ako liečitelia (pastori) vyliečili zlomeniny, rakoviny, rôzne bolesti, postavili ľudí z vozíčka. Inak povedané – veci, ktoré som v ezoterike za 6 rokov nikdy nezažil ani nevidel, tu to vidím v priebehu pár týždňov.

Čo som ale videl naživo ja, je pani, ktorá mala nádor na krku a po modlidbe jej zmyzol. Pozeral som na to ako puk. Pani bola totálne hotová z toho a neverila čo sa stalo. Len plakala…

A sme na konci. Verím, že som vás nevystrašil. Mal som skôr zámer ukázať iný pohľad na Boha alebo skôr na niečo, čo som zažil. Ktorý som predtým nemal ani náhodou. A keď hovorím ani náhodou, tak bol vzdialený minimálne ako južný pól od severného.

Toto ale nieje všetko. Kedže mňa to tak veľmi oslovilo a verím, že aj niektorých z vás, tak v ďalšom článku vám prinesiel dátum a čas akcie, kde sa zase po 4-roch rokoch bude konať liečenie. 

Čiže ak Vás niečo trápi…či to nejaká fyzická bolesť, či vás niečo duševne trápi, máte vážnu chorobu napr. rakovinu alebo sa trápite  v živote, tak URČITE  sledujte ďalší článok. Určite!

Ak chcete mať info medzi prvými, [popup id=642]vložte mail dole do formulára[/popup] a odporúčam sa aj pridať do FB skupiny, kde budete v komunite rovanko naladených ľudí. Zatiaľ sa majte krásne. Ďakujem.

 

Published By:

Author: Michal Mikula

Michal Mikula je veselý mladý chlapík. Jeho život sa zmenil, keď si uvedomil, že NIČ nemá brať ako samozrejmosť. Na základe toho, založil tento web, kde zdieľa svoje myšlienky. Online marketingu sa venuje už 6-ty rok. Bývalý závodný motorkár, teraz však miluje knihy, beh, prírodu a kebab :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *